Proiect pentru dublarea orelor de sport în licee
Vicepresedintele Agentiei Nationale pentru Sport (ANS), Gabriel Toncean, a declarat vineri despre un nou proiect menit să îmbunătățească situația orelor de educație fizică în liceele din România. Potrivit acestuia, numărul orelor de sport ar putea fi dublat, având în vedere că în prezent liceenii beneficiază de o singură oră pe săptămână.