Amenda de 800 de lei pentru un bărbat din Teiuș, prins aruncând gunoi pe malul apei
Un bărbat în vârstă de 37 de ani din orașul Teiuș a fost sancționat cu o amendă de 800 de lei, după ce a fost surprins aruncând deșeuri pe malul văii Geoagiului. Incidentul a fost raportat de autoritățile locale care au inițiat o acțiune de control în cadrul programului denumit "Toleranță zero la gunoaie".