Prelungirea Valabilității Cardurilor de Energie până în Mai 2024 - Decizie luată de Ministrul Finanțelor
Valabilitatea cardurilor de energie a fost prelungită până la data de 31 mai 2024, a anunțat ministrul Finanțelor, Marcel Boloș. Această decizie a fost luată pentru a asigura continuarea măsurii de ajutor pentru facturile la energie electrică, care beneficiază 2,8 milioane de locuințe.