"Butonul roșu" în școli
Ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, a anunțat recent implementarea unui mecanism numit "butonul roșu". Acest sistem este destinat semnalării problemelor din școli, cum ar fi agresivitatea, bullying-ul și consumul de droguri.