Tânăr de 21 de ani din Farau, arestat pentru tâlhărie
Tânăr de 21 de ani din Farau, arestat pentru tâlhărie
Un tânăr de 21 de ani din Farau a fost reținut de polițiști pentru comiterea unei tâlhării. Potrivit IPJ Alba, acesta ar fi agresat fizic un bărbat de 50 de ani din Bihor și i-a furat telefonul, faptă care a dus la leziuni ce necesită apoi între 7 și 8 zile de îngrijiri medicale.
Incidentul s-a produs duminică seara, în zona cunoscută sub numele de "Valea Agrilor", în afara localității Ciugudu de Sus. Jurnaliștii de la alba24.ro notează că, în urma verificărilor, polițiștii din Ocna Mureș au dispus, luni, 30 iunie, reținerea pentru 24 de ore a tânărului, aflat ulterior în custodia autorităților pentru cercetări suplimentare.
Conform sursei citate, agresiunea a avut loc într-un conflict spontan, care s-a soldat cu leziuni pentru victima de 50 de ani, cetățean din Beiuș, Bihor. Tânărul de 21 de ani l-a lovit și a sustras telefonul persoanei vătămate, telefon care a fost în final recuperat și returnat victimei.
Cercetările continuă sub aspectul infracțiunii de tâlhărie, autoritățile urmând să stabilească toate detaliile incidentului, anunță IPJ Alba.