Noi investiții la Palatul Principilor din Alba Iulia
Consilierii locali din Alba Iulia au aprobat vineri o hotărâre importantă referitoare la administrarea Palatului Principilor. Astfel, curtea palatului va reveni în gestionarea primăriei, făcând parte dintr-un proiect ambițios dedicat creării unor noi zone culturale în Cetatea Alba Carolina.