750.000 de lei pentru îmbunătățirea serviciilor medicale din Munții Apuseni
Guvernul român a alocat suma de 750.000 de lei pentru modernizarea serviciilor medicale din Munții Apuseni, destinați cofinanțării proiectelor de investiții la Spitalul Orășenesc Abrud. Amendamentul a fost propus de deputații PSD, Adrian Bara și Voicu Vuscan, și a fost recent aprobat în cadrul dezbaterii legate de proiectul legii bugetului de stat.