Ministrul Dezvoltării: Un cutremur puternic va veni în România, dar nu vreau să creez panică
Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, a adus în discuție riscul seismic din România, afirmând că un cutremur puternic este inevitabil, dar a subliniat că nu dorește să creeze panică în rândul populației. Declarațiile au fost făcute în cadrul emisiunii "Piața Victoriei", difuzată de Europa FM, unde ministrul a discutat despre importanta pregătirii pentru astfel de evenimente.