Bărbat de 37 de ani din Cugir, reținut pentru furturi consecutive
Bărbat de 37 de ani din Cugir, reținut pentru furturi consecutive
Bărbat din Cugir, reținut pentru furturi în aceeași zi
Un bărbat în vârstă de 37 de ani din Cugir a fost reținut de polițiști după ce a comis două furturi în mai puțin de o oră, în aceași zi. Potrivit informațiilor furnizate de IPJ Alba, incidentul s-a petrecut pe 25 iunie 2025. Autorul este suspectat că a sustras două telefoane din locuri diferite, în timp record.
Conform sursei, din cercetările făcute de polițiști, la ora 08:30, bărbatul ar fi furat un telefon în valoare de 1.300 de lei din incinta unei societăți comerciale din Cugir. La scurt timp după aceea, în jurul orei 09:15, el ar fi sustras telefonul conducătorului unui autoturism de tip taxi, unde era pasager.
Potrivit notează Alba24.ro, polițiștii au stabilit că suspectul a fost reținut pentru 24 de ore, pentru a fi audiat și pentru a se lua măsuri legale. În cursul zilei de joi, 26 iunie 2025, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alba Iulia pentru oficializarea măsurilor legale.
Conform autorităților, cercetările continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor acestor fapte, și pentru verificarea dacă mai există și alte infracțiuni comise de suspecta.