Denis Golda, noul atacant al echipei CSM Unirea Alba Iulia
Denis Golda, noul atacant al echipei CSM Unirea Alba Iulia
Atacantul Denis Golda a semnat un contract cu CSM Unirea Alba Iulia, încheind astfel transferul său. Conform anunțului clubului, Golda a semnat un contract valabil pe un an și jumătate, după ce a fost liber de contract de la CSM Alexandria.
Născut pe 26 ianuarie 1997, Denis Golda are o experiență considerabilă în fotbal, având 145 de meciuri în Liga a II-a, în care a marcat 24 de goluri. Anul acesta, el a înscris 11 goluri în meciurile cu CSM Alexandria. „Vin la Alba Iulia cu gândul de a-mi îmbunătăți calitățile, jocul. Am dorit să colaborez din nou cu domnul Pelici, căruia îi mulțumesc pe această cale! M-a atras foarte mult pentru că e un proiect serios, stabil și pe termen lung”, a declarat Golda.
Sportivul a reușit deja să marcheze un gol în partida amicală cu CSC Ghiroda și spune că a avut o primă impresie foarte bună despre echipă. „Băieții m-au primit foarte bine, cu câțiva am fost coleg. E un grup unit, cu poftă de performanță și sperăm să promovăm în Liga a II-a”, a adăugat el.
De-a lungul carierei sale, Golda a mai jucat pentru echipe precum ACS Poli Timișoara, Ripensia Timișoara, Unirea Slobozia și Unirea Dej. Acest transfer este văzut ca o întărire a compartimentului ofensiv al echipei, care își propune să obțină rezultate mai bune în viitor. Potrivit surselor de pe alba24.ro, clubul se concentrează pe construirea unei echipe competitive în liga a II-a.