Înapoi la știri

Casa Auto Sebeș a inaugurat un showroom Mercedes-Benz ultramodern în Alba

02 Oct 2025
2 minute min
Ion Ionescu

Casa Auto Sebeș a inaugurat un showroom Mercedes-Benz ultramodern în Alba

Casa Auto Sebeș a deschis, joi, 2 octombrie 2025, un nou showroom Mercedes-Benz în județul Alba, construit după conceptul MAR20X, care transformă experiența clienților prin digitalizare și servicii personalizate. Spațiul include zone interactive și un design sofisticat, fiind un pas important în dezvoltarea mărcii în România.

Ioan Oprean, fondatorul Casa Auto Sebeș, a subliniat în discursul său importanța muncii dedicate și a viziunii pe termen lung în evoluția companiei: „Astăzi nu este doar o inaugurare, este o celebrare a viziunii, a perseverenței și a evoluției continue”. El a amintit și că echipa care a dus la bun sfârșit acest proiect este alcătuită din colaboratori devotați încă de la început.

Publicitate

Invitatul special Stepan Kunze, reprezentant Mercedes-Benz Vans pentru Europa Centrală și de Est, a evidențiat relația solidă dintre Casa Auto Sebeș și brandul Mercedes-Benz, felicitând echipa pentru profesionalism. De asemenea, Alexandru Rugină, directorul Mercedes-Benz Vans România, a menționat că succesul pe piața locală se datorează și parteneriatului cu Casa Auto Sebeș, care a contribuit la depășirea mediei europene pentru modelele Sprinter și Vito, conform alba24.ro.

Primarul municipiului Sebeș, Dorin Nistor, a felicitat familia Oprean pentru implicarea în dezvoltarea locală și a evidențiat unitatea mediului de afaceri din oraș. Andrei Oprean, managing director la Casa Auto Sebeș, a explicat că noul concept MAR20X pune accent pe „digitalizare, personalizare și eficiență”, oferind clienților o gamă modernă de modele și servicii într-un spațiu elegant și funcțional.

Alte postari din Economie
Economie

OPM awards major HR IT modernization contract to Oracle - Federal News Network

The nearly $400 million, 10-year contract is expected to deliver a single, governmentwide system for agencies to manage their human resources capabilities. The Office of Personnel Management awarded a nearly $400 million contract to Oracle on Wednesday, as part of ongoing efforts to launch a governmentwide IT platform for agencies to manage their human resources capabilities.

Acasa Recente Radio Județe