CSM Unirea Alba Iulia, noua campioană națională la polo
CSM Unirea Alba Iulia, noua campioană națională la polo
CSM Unirea Alba Iulia a câștigat titlul de campioană națională la polo, reușind o victorie remarcabilă vineri în meciul decisiv împotriva Stelei București. Conform informațiilor publicate de alba24.ro, echipa din Alba Iulia a început partida cu un început dificil, tabela arătând 0 - 3, dar a reușit o remontada de excepție care le-a adus victoria.
Reprezentanții CSM Unirea au transmis un mesaj de felicitare pentru jucătoare și staff-ul tehnic pe pagina lor de Facebook: "Felicitări fetelor, felicitări staff-ului tehnic și nu în ultimul rând vă mulțumim pentru atmosfera de vis creată în meciul decisiv."
Între 14 și 16 mai 2025, Bazinul Olimpic din Alba Iulia a devenit punctul central în polo-ul feminin românesc, găzduind Turneul VII din cadrul Ligii de Fete "UniCredit". Acest eveniment important marchează finalizarea oficială a campionatului național și a reunit patru echipe reprezentative într-o competiție desfășurată pe parcursul a trei zile.